Jak nie wpaść w pułapkę technologii?

Z wypowiedzi na FB: „u mnie w zespole pracowaliśmy do tej pory na zasadzie tygodniowego określania celów i rezultatów, a teraz mamy zainstalowany system, który zbiera info co robimy, jak często, jak długie są przerwy bez używania myszki, jakie wysylamy maile, jakie wiadomości wymieniamy z osobami w zespole. ”

Nieracjonalna kontrola blokuje potencjał. Ja potrzebuję rano obudzić umysł, wzbudzić przepływ, wtedy jestem wydajniejsza. Przeglądałam w pracy portale przed podjęciem zadań. Kierowniczka mi zabroniła. Byłam mniej wydajna, ale pod kontrolą, kierowniczka udowadniała, że jest potrzebna.

Proponuję przeprowadzić test, nie mówiąc nic pracownikom o celu. Dać pracownikom swobodę do kształtowania swojego środowiska pracy. Grupa kontrolna miałaby te same zadania przy pełnej kontroli kierowników i technologii.
Postuluję, że wydajna przyszłość nie należy do kierowników, lecz liderów.


Dodaj komentarz